Évente 3-4 millió ember látogatja meg a Fény hegyét, a gyönyörű kolostort. A hely szelleme hívja ide az embereket. Sokan, amikor eljönnek erre a csodatévő helyre, hódolatukat teszik, emlékeznek a régi, fennkölt nagy dolgokra. Keresik, várják a csodát, ma is.
Tekintsen meg egy részletet a filmből:
Sokan úgy gondolják, ma már nincsenek csodák. Ezt azért gondolják, mert ma már nem nagyon élnek meg csodákat az emberek. Vajon miért nem? Vajon mi volt az, ami ezt a helyet működésbe hozta?
Istenanyánk kétszer jelent meg ezen a helyen. Először időszámításunk előtt 3.000-ben, majd Szent Erzsébet korában. Szent Erzsébet gyermekeivel volt itt, amikor fényes alakban jelent meg neki az Istenanya. Szent Erzsébet még hat alkalommal látogatott el erre a helyre. Kisebb kápolna állt itt, ahol csodák történtek. Jártak itt nagy királyaink, járt itt Szent Margit és Szent Kinga, Lengyelország védőszentje. Árpád-házi II. Endre király Fekete Madonna szobrot ajándékozott e helynek, hogy az emberek emlékezzenek Istenanyánkra. Ez a szobor később megsemmisült. A magyar Pálos Rend tagjai virágoztatták fel e vidéket, ők működtették e helyet. Itt gyógyítottak, főleg a gombás, baktériumos és vírusos betegségek gyógyultak.
A főoltáron lévő Fekete Madonna képet Nagy Lajos magyar király adományozta. Ez a kép Nagy Lajos kora előtt 700 évvel készült Budán. 1655-ben a svéd hadsereg támadta meg Chestochowát. A kis létszámú Pálos rend tagjai megvédték a kolostort a túlerővel szemben, amely döntően befolyásolta a lengyel –svéd háború további menetét. A történteket a Fekete Madonna kép csodatévő erejének tulajdonították. Az orosz uralom idején, Miklós cár a „legveszélyesebb forradalmárnak” tartotta a Fekete Madonna képet, betiltotta a czestochowai zarándoklatokat. Az 1970-es években a kommunista uralommal szemben álló, Lech Walesa által vezetett Szolidaritás mozgalom szimbóluma a czestochowai Fekete Madonna kép volt.
A DVD KAPHATÓ AZ IRODÁNKBAN:
Energia Gyógyító Központ
H-1143 Budapest, Tábornok út 11/A I/11. tel.: +36-1-251-4983
***
Rövid képes összefoglalónk:
Wieliczka városában megtekintettük Árpád-házi Szent Kinga, lengyel királyné, IV. Béla király leányának sóbányáját.
Tekintse meg képeinket: